IMG_5663

Nazywam się Magdalena Łanuszka, jestem doktorem historii sztuki, mediewistką, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Moją pasją są dydaktyka, popularyzacja i digitalizacja ;) – prowadzę wykłady z zakresu historii sztuki i kultury europejskiej. Na koncie mam współpracę z różnymi oddziałami Muzeum Narodowego w Krakowie, a także z kilkoma instytutami Uniwersytetu Jagiellońskiego, z Instytutem Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz z instytucjami takimi jak Wszechnica UJ, Uniwersytety Trzeciego Wieku, czy wreszcie Atelier Landowska & Bodziony. Dotychczas przygotowane przeze mnie wykłady, podzielone na cykle tematyczne, są opisane w zakładce WYKŁADY. Zaproszenia na różne nowe wykłady będą się regularnie pojawiać w zakładce AKTUALNOŚCI. Ponadto od czasu do czasu biorę udział w projektach badawczych, na przykład Dehio-Handbuch der Kunstdenkmäler in Polen lub National Inventory of Continental European Paintings (rezultat opublikowany TUTAJ). Od kilku lat mam przyjemność pracować przy projekcie PAUart (przypisuję kody ICONCLASS do digitalizowanych grafik). Współpracuję również z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie: jestem administratorem serwisu Art and Heritage in Central Europe oraz redaktorem lokalnym RIHA Journal. W Radiu Kraków prowadziłam audycję Wielka Sztuka Małopolski.

Zainteresowanych szczegółami mojej działalności zawodowej i naukowej zapraszam na stronę zawierającą moje CV

Dwa lata pracy w agencji interaktywnej pozwoliło mi zauważyć, że po pierwsze: jest życie poza historią sztuki, a po drugie: wiedza humanistyczna przydaje się nie tylko w uniwersyteckich murach. Historia sztuki nie musi być nauką hermetyczną, a dawne obrazy i rzeźby kryją w sobie fascynujące opowieści, które z pewnością zainteresują nie tylko specjalistów. I o tym właśnie jest niniejszy blog.

Zainteresowanych bezpośrednim kontaktem zapraszam do napisania maila: magdalena_lanuszka@o2.pl, a także polecam stronę na Facebooku: www.facebook.com/posztukiwania. Można mnie także wyśledzić na Twitterze (@MaLanuszka, www.twitter.com/MaLanuszka). Zapraszam również na mój kanał w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/c/posztukiwania